Menu

Zayıflamanın 5 eğlenceli yolu

Zayıflamanın 5 eğlenceli yolu

Zayıflamanın 5 eğlenceli yolu adlı bu yazımızda zayıflamak için neler yapılmalı, nelerden kaçınmalı eğlenceli bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Yazımıza başlamadan önce asıl önemli olan karar vermek ve pes etmemek olduğunu söyleyelim.

Gelelim neler yapacağımıza:

Bırakın Tadı Damağınızda Kalsın!

Zayıflamanın 5 eğlenceli yolu

Zayıflamanın yolları

Zayıflamak istiyorsunuz ve nereden başlasam diye karar veremiyor musunuz?

O zaman biz yardımcı olalım azıcık. Yemek yerken mideyi tıka basa doldurmanız epey zararınıza olur. Zayıflamanız çok zorlaşır. Uzmanlar sofradan %60 lık doyma oranı ile kalkın diyorlar e bu durumda hesap makinası alıp gerekli hesaplamaları yapın ona göre yiyin deme şansımız yok. Rakamları sallayın kendinize güvenin.

 

Spora ne dersiniz?

Kirlenmek güzeldir

Sporun hayatımızda ki yeri çok önemli ve birçok kişi değerini bilmiyor. Spor demek salonlara gidip kas felan yapmak değil, lisanslı bir sporcu olmak değil. Gidin yürüyün, koşun, otlarda zıplayın, ip atlayın, ayağınızı kaldırın indirip kısacası hareket edin biraz ! Ne kadar hareket o kadar kalori :D

Televizyon ve insan

Televizyon ve insan

 

Her acıktığınızda yemek aramayın “meyve” deneyin! Elma kemirin mesela:)

zayıflamak için meyve kemirin

zayıflamak için meyve kemirin

Acıktınız ve enerjiniz düştü hemen yemek yemeğe gitmeyin. Meyve kemirin, neden mi? Meyve size enerji verir, aşırı tüketimi engeler. Cildinizi yeniler. Daha çok özelliği var hatta şimdi yazımıza ara verip meyve kemirmeye gidiyoruz :D

Aceleye gerek yok! Sakin sanki yiyelim!

Yardımlaşma ile ilgili animasyon

Animasyon ‘daki gibi hızlı yemeyin!

Hızlı yediğinizde doygunluk hissi geç gelir nedeni ise mide sıvısının geç salgılanması. Böylece doyduğunuzu anlamadan çoktan masayı silip süpürmüş olursunuz aman dikkat diyelim :)

Hiç aceleye gerek yok sakin sakin yiyelim, kovalayan yok ki! Sindire sindire yemeğın tadını hissedin :D

 

Sık sık yemek nerden çıktı? Ayrıca kan grubunuza dikkat!

greyfut yiyen bebek

Genelde yağılan diyetlerde sık sık yeme olayı var. Buda vücudunuzun kontrolsüz çalışmasına neden olabilir, ve yağların erimesine sıra gelmeyebilir. Azıcık dayanın vücudunuz yeni yediğinizi eritmesin yağlarını yaksın :)

[infobox color=”red”]Dikkat! Akşam kan grubunuza göre diyet yapmanız öneriliyor. Asıl eğlenceyi kaçırmayın deriz. Kararlı olun, kafaya fazla takmayın, tavsiyelere uyun. Ayrıca ilaç vs hiç kullanmayın. Zayıflamak için yok bitkisel, yok doğal ürün felan filan uzak durun. Kontrol sizin elinizde olsun :)[/infobox]

Yazımız ile ilgili öneriler birçok kaynağın derlemesinden oluşmaktadır. Olayı sizlere eğlenceli bir şekilde sunmak istedik, umarım faydalı olabilmişizdir.

No comments

Bir cevap yazın